Fenntarthatósági témahét 2024

Számos érdekes programon vesznek részt diákjaink ezen a héten.

Hétfőn, a Föld napján került sor a megnyitóra.

Kedden a nyolcadikosok a Nilfisk-be látogattak, ahol a fenntartható gyártás, hulladékgazdálkodás volt a középpontban.

Kedden az ötödik és hatodik osztályosok városismereti sétán vettek részt Nagykanizsán. Bejárták a belvárost, az Erzsébet térről indulva a Deák téren keresztül a Medgyaszay-házig. Az épületek mellett a szobrokról, alkotóikról, a város történetéről is hallhattak újdonságokat.

Az Országos Erdészeti Egyesület szervezésében az "Iskolában az erdő" program közelebb hozta hozzánk az erdők színes világát. 🌳🌲🪵 Az erdei életközösség sokszínű, lenyűgöző mindennapjaiba nyerhettünk betekintést. Megismerkedtünk a gombák, fák és más erdőlakó élőlények életünkben betöltött pótolhatatlan szerepével. 🍄🌳🪺🐦🦦🐿️

A beszélgetés utáni csoportmunka révén a gyerekek a gyakorlatban játékos feladatok által tesztelhették tudásukat.

Örömünkre szolgál, hogy az alsó tagozat valamennyi tanulója részt vehetett a foglalkozásokon.

A kapott játékokat, posztereket és mesekönyvet a könyvtárban helyezzük el, hogy a továbbiakban is haszonnal forgathassák gyerekek és pedagógusok.

Köszönjük Kuczkó Anita erdőpedagógus munkáját, mellyel egy délelőttre erdőt varázsolt iskolánkba.

A Fenntarthatósági témahéten a Palini Inkey Boldizsár Általános Iskola szervezte az Inkey-vetélkedőt.

Iskolánkat képviselte: Pál Dorka, Kiss Luca, Koros Nóra, Hársfalvy Regina és Bogdán Gergő Ferenc (balról jobbra)

A csapat a vetélkedőn az 5. helyet szerezte meg.

A TeSzedd! -Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalma.

Mi is csatlakoztunk, hogy közösen varázsoljuk tisztábbá környezetünket.

Egy kevés hulladék  összegyűlt az iskola udvarán és közelebbi-távolabbi környékén.